جستجو
Close this search box.

فرم بدنتان را تشخیص دهید و متناسب با آن لباس بپوشید!

هر تیپ و فرم بدنی منحصر به فرد و زیبا است. ساختار استخوان، سن، عوامل ژنتیکی، هورمون ها، نسبت چربی و وضعیت بارداری، نوع فرم اندام شما را تعیین میکند. طبق یک مطالعه، فرم بدن بانوان اساسا در ۵ نوع اصلی دسته بندی میشود. تمام فرم های بدن دیگر ترکیبی از دو یا تنوعی از ۵ فرم اندام هستند و اساسا میتوان فرم اندام بانوان را در ۱۲ نوع فرم بدن اعم از فرم بدن سیبی،  گلابی، مثلثی وارونه،  مستطیلی، ساعت شنی،  قاشقی، ویولن سل، زنگوله شکل،  جامی شکل،  ستونی،  گلدانی، فرم اندام به شکل آب‌ نبات چوبی شناسایی کرد.
فرم بدن بانوان

انواع فرم بدن

با اینحال شناخت فرم اندام میتواند به شما کمک کند تا بر اساس آن برای بدن خود برنامه ریزی خوبی داشته باشید. از جمله مثلا بتوانید در انتخاب لباس و دست یابی به تیپ و استایل های شیک و زیبا به درستی عمل کنید. چراکه حتی شیک ترین و زیباترین لباس ها هم اگر به درستی با اندام شما تناسب نداشته باشند، میتوانند وحشتناک باشند. از اینرو ما به معرفی ۵ نوع فرم بدن اصلی که بیشتر فرم اندام ها در این ۵ نوع خلاصه میشود میپردازیم تا بتوانید با اطلاعاتی که از آنها به دست می آورید، در برنامه ریزی هایی که برای بدن خود انجام میدهید، موفق تر عمل کنید. این ۵ نوع فرم بدن اصلی عبارتند از:

فرم بدن بانوان

۱- مستطیلی شکل

اگر تمام قسمت های بدن شما به یک اندازه باشد، فرم بدن شما مستطیلی شکل است. این تیپ بدنی توسط مردم به عنوان فرم《بدن سوپر مدل》 نیز شناخته میشود و جالب است بدانید که حدود ۴۵ درصد از بانوان شهروند کشورهای اروپایی و آمریکایی از اندامی مستطیلی شکل برخوردار هستند. در واقع شکل بدن مثل خط کش صاف است و گودی کمر و برجستگی های بدن وجود ندارد. اگر این فرم اندام را دارید، تاپ های برش و خال خالی شما را بسیار جذاب نشان میدهد. همچنین لباس های رنگارنگی که بدن شما را محکم در آغوش میگیرند، شما را شبیه ساعت شنی نشان می دهد و همه نگاه ها را به خود جلب میکند. با اینحال اگر فرم اندام شما مستطیلی است، از پوشیدن لباس هایی با بافت سفت و بی شکل که کمر شما را برجسته می کند، خودداری کنید.

۲- گلابی شکل

اگر باسن شما پهن و سینه هایتان کوچک است، اندامی گلابی شکل یا مثلثی دارید. لذا با سبک لباس مناسب، ناحیه کمر شما می تواند زیبا به نظر برسد. از اینرو تاپ های یقه گرد یا یقه قایقی را انتخاب کنید. این باعث می شود شانه های شما پهن تر از آنچه هستند به نظر برسند. می توانید ترکیبات خود را با جواهرات اغراق آمیز برجسته کنید. همچنین می توانید از سوتین های فشاری برای تعادل بالا و پایین فرم اندام خود استفاده کنید. و اما برای کسانی که دارای این فرم اندام هستند توصیه می شود از لباس های بادکنکی، شلوارهای تنگ و همچنین دامن های تیوپی (بادکنکی) خودداری کنید.

۳- سیبی شکل

اگر بالاتنه شما از باسنتان پهن تر است، اگر شانه هایتان گرد است و کمرتان مشخص نیست و همینطور پاها و دست‌هایتان از کل بدنتان لاغرتر هستند،فرم اندامتان سیبی شکل است. افرادی که از این اندام برخوردار هستند، بیشتر احتمال دارد از قسمت های بالایی خود اضافه وزن پیدا کنند. با اینحال پارچه های با بافت نرم و ظریف، پیراهن هایی که از خط کمر افتاده تر از حالت نرمال هستند، کت های راسته جلوباز با برش های عمودی، بلوزهای کوتاه تا بالای لگن، شلوار های راسته یا گشاد می تواند جزو اولین انتخابهای شما باشد.

همینطور کت های بلیزر که کاملا روی شانه ها می نشیند و کفش های پاشنه بلند نیز گزینه های مناسبی هستند. این دسته از بانوان همچنین باید از دامن ها و لباس های تنگ، درشت بافت و بی شکل خودداری کنند تا توجه بیش از حد به کمرتان جلب نشود. به علاوه نباید تاپ و بلوزهای یقه گرد را انتخاب کنید.

۴-ساعت شنی

اگر باسن و سینه شما متعادل و کمرتان باریک و چشمگیر است، فرم اندام شما شکل ساعت شنی است. به علاوه پاهایی لاغر و متناسب با کل بدن دارید. این اندامی است که  بسیاری از بانوان دوست دارند تا چنین فرم بدنی داشته باشند. از اینرو شما میتوانید لباس هایی را انتخاب کنید که بر کمر شما تاکید داشته باشد و انحنای کمر شما را نمایان کند. همچنین می توانید کمربندهای پهن را روی پیراهن یا لباس های خود ببندید. دامن های چین دار زیر تاپ ها و کت های متناسب با اندام، شما را زیباتر می کند. و اما اگر دارای فرم اندام شکل ساعت شنی هستید، باید از تاپ های گشاد و بی شکل و همینطور اکسسوری های بیش از حد فانتزی دوری کنید.

۵-مثلثی وارونه

افراد دارای این فرم از شانه های پهن، باسن کوچک و پاهای باریک برخوردارند. اگرچه کمر شما خیلی برجسته نیست، اما بالاتنه حجیم است. لذا افراد دارای این فرم بدنی می بایست تاپ های بلند، شلوار جین کوتاه با جیب های پشتی، لباس های ساتن، دامن ها و لباس های برش A، لباس های بلند با برش ماهی را انتخاب کنند. همچنین این افراد باید از پوشیدن لباس ها و تاپ های بي شکل و گشاد، دامن های مدادی و تاپ هایی با نوارهای افقی روی شانه ها و بازوها دوری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشتریان عزیز

با عضویت در سایت و تکمیل پروفایل در زمان خرید از سایت به ازای هر خرید 1 درصد مبلغ خرید در کیف پول شما شارژ میشود و در خرید های بعدی میتوانید از مبلغ شاژ شده در کیف پول خود استفاده کنید.همچنین بسیاری از تخفیفات دیگر برای اعضای باشگاه مشتریان در نظر گرفته میشود که از طریق پنل کاربری اعلام میگردد.