کلیه سفارشات بالای 1میلیون تومان بصورت رایگان ارسال میشود.

کلیه سفارشات بالای 1میلیون تومان بصورت رایگان ارسال میشود.

شومیز

گفته می شود که نام شومیز از کلمه Chemise در زبان فرانسه گرفته شده که به معنای نوع خاصی از پیراهن است. همچنین نقل است که این نوع لباس برای اولین بار توسط مردان و زنان قرون وسطی به عنوان یک لایه محافظ بین لباس و بدن پوشیده میشده است.

یا احتمال دارد که نام آن برگرفته از یک اصطلاح محاوره ای در جنوب ایالات متحده در قرن نوزدهم به نام شیمیم باشد. با اینحال نسخه قرون وسطایی شومیز، آستین بلند داشت و به سادگی یک لباس شل شده بود. اما امروز غالبا به شکل نوعی لباس جلوباز دکمه دار شناخته می شود.

با اینحال پیراهن های زنانه بخصوص انواع شومیز جزو پرطرفدارترین البسه ای هستند که انواع آنها را در کمد زنان خواهید یافت. شومیزها بسیار پرکاربرد هستند و برای استایل های اسپورت و کلاسیک مورد استفاده قرار می گیرند.

شومیزها همیشه نجات دهنده خانم هایی هستند که می خواهند  ضمن پیروی از مد، پوشاک مناسب برای ترکیب‌های مختلف را در کمد لباس خود داشته باشند و همیشه از ظاهر و زیبایی خود با ایجاد تیپ و استایل های جذاب مراقبت کنند.

مدل های شومیز زنانه دارای تنوع غنی از پارچه، مدل، رنگ و اندازه هستند که شامل شومیزهای حریر، شومیزهای لی، شومیز اسپورت، شومیز پشت باز، شومیز جلوبسته، شومیز رسمی یا مجلسی و… می شود.

و اما برای اینکه بتوانید شومیز مناسبی انتخاب کنید و به تیپ و استایل مورد نظر خود دست یابید می بايست در انتخاب شومیز به چند نکه توجه کنید و آن یقه و سر آستین است که می بایست فیت بدن باشد اما در عین حال کمی آزادتر هم باشد ایرادی ندارد. این موضوع کمک می کند تا احساس راحت تری داشته باشید.

اصولا شومیزها به داشتن جنس لطیف و نرم شهره هستند. چراکه جنس ساخت آنها معمولا از الیاف طبیعی چون کتان، ابریشم و پشم و… تولید می گردد که چون پارچه هایی قابل تنفس هستند باعث ایجاد تعریق در بدن نمی شوند.

همچنین ساختار بافت پارچه  آنها می تواند به شکل ساتن، کشباف، پوپلین یا بافت جناغی باشد که هر یک کیفیت خاصی را در استفاده از شومیز به شما می بخشد. با اینحال اگرچه در گذشته بیشتر از شومیز برای ست کردن با شلوار چسبان یا حتی دامن کوتاه استفاده می شد، امروز اما در هر یک از دو مدل آستین کوتاه یا آستین بلند برای تیپ و استایل های کژوال و رسمی از شومیز استفاده می گردد.

نمایش بیشتر