جستجو
Close this search box.

انواع استایل در دنیای مد

در واقع استایل در پوشاک به سبک و روشی گفته میشود که شما بر اساس آن لباس میپوشید. استایل را میتوان بیان شخصی قدرتمندی از شخصیت شما دانست. شما هر بار که لباس میپوشید، بخشی از هویت خود را اعلام میکنید. لذا ظاهر شما مهم است، زیرا در ۵ ثانیه اول تصویر شما بر افرادی که ملاقات میکنید تاثیر میگذارد و در ۳۰ ثانیه اول تاثیر ماندگاری بر آنها میگذارد. در حقیقت استایل یا نحوه لباس پوشیدن شما این است که جهان شما را چگونه میبیند. بر این اساس شناخت سبک و روش های مختلف لباس پوشیدن، کمک میکند تا همانطور که انتظار دارید به نظر برسید و دیده شوید.
سبک و استایل

از اینرو آشنایی با انواع استایل ها در پوشاک زنانه، میتواند کار شما را در دست یابی به سبک و استایل های مورد نظرتان راحت کند.با اینحال با لباس مناسب، شما نه تنها از نظر فیزیکی عالی به نظر میرسید،بلکه احساس خوبی نیز به دست آورده و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. وقتی به رنگ و استایل مناسب لباس میپوشید، وقتی خودتان هستید،خوشحال میشوید و انرژی شما افزایش مییابد و این انرژی بالا در تمام جنبه های زندگی شما منعکس میشود. و اما در راستای معرفی انواع استایل ها در پوشاک بانوان باید به این نکته اشاره کنیم که سبک لباس پوشیدن همه یکسان نیست. در حالی که برخی از سبک لباس ورزشی استفاده میکنند، برخی از سبک لباس کلاسیک یا سایر استایل ها بهره میبرند و اصولا خانم ها در انتخاب لباس و سبک بسیار حساس و دقیق هستند. سبک لباس بانوان نیز بسیار گسترده است که برخی از انواع آنها عبارتند از:

استایل کژوال (casual style)

استایل کژوال (casual style)

کژوال سبکی است که سعی میکند با تمام ویژگی هایش بر اصالت خود پافشاری کند. کژوال همیشه یک استایل لباس راحت و همه کاره است. برای هر مناسبتی مناسب میباشد. در عین حال یکی از ویژگی های جدایی ناپذیر این سبک میل به ترکیب است. به همین دلیل فردی که لباسهای این سبک را ترجیح میدهد، همیشه شیک و زیبا به نظر میرسد. حتی این سبک برای همه مناسب میباشد و هیچ تبعیض سنی، جنسیتی یا وزنی وجود ندارد. با اینحال زنی که سبک کژوال را ترجیح میدهد، کمد لباس خود را فقط با شلوار جین پر نمی کند. تعداد زیادی لباس با برشهای مختلف نیز بخشی تغییر ناپذیر از ظاهر روزمره بانوان علاقه مند به این استایل میباشد.

ملاک دست یابی به چنین استایلی باید راحتی باشد. لباسهای این سبک به عنوان یک قائده کلی، گشاد و کمی برش دار هستند و بر سطح کمر تاکید دارند. همچنین اقلام کمد لباس ساخته شده از پارچه های طبیعی، از همه طرفداران این استایل استقبال میکند. تاپ، پیراهن، همه اینها باید راحت باشد و حرکت را محدود نکند. تاپ شلوارهای آستین سه ربع نیز بسیار مفید است. شلوار لی و تونیک، ژاکت های گشاد با تی شرت و کت و شلوار را میتوانید بدون ترس از نتیجه به استایل کژوال خود اضافه کرده و ترکیب کنید. به علاوه کفش ها میتوانند هر چیزی اعم از صندل، تخت، کفش راحتی، چکمه، کفش ورزشی، کفش کتانی و… باشند.

استایل کلاسیک (classic style)استایل کلاسیک (classic style)

لباس کلاسیک مفهومی جاودانه است زیرا بدون در نظر گرفتن فصل، دوره و روندهای عمومی به روز میماند.‌ این اقلام لباس کمد مخصوصا در بین زنانی که در محیط های تجاری و اداری کار میکنند و نیاز دارند تا تاثیر محکمی بر روی همکاران، شرکا و رقبای خود بگذارند، محبوب هستند. و به عنوان یک قائده کلی، زنانی که کلاسیک را ترجیح میدهند در محصولات با رنگ های بیش از حد روشن یا چاپ های رنگارنگ احساس ناراحتی میکنند. آنها آرام و متعادل هستند و بالاتر از همه به راحتی، تطبیق پذیری، عملی و کاربردی بودن اهمیت میدهند.

همچنین از خصوصیات استایل کلاسیک میتوان به استفاده از حداقل جواهرات و عناصر تزئینی اشاره کرد. اصولا استایل کلاسیک شامل حداقل عناصر تزئینی، رنگ های محتاطانه و فرم های سختگیرانه میباشد. به علاوه برخلاف اقلام کمد لباس مردانه، لباسهای کلاسیک برای خانم های زیبا متنوع هستند و هر مد روز میتواند مدلهای مناسبی را از این مجموعه انتخاب کند.

 

سبک و استایل اسپرت (sport style)

 استایل اسپرت (sport style)

امروز بیشتر لباس هایی که هر روز پوشیده میشوند، به سبک اسپرت هستند. لباسهای استایل اسپرت باید راحت باشند و همینطور بهتر است از مواد طبیعی تهیه شده باشند. همچنین از دیگر ویژگی های سبک ورزشی، تطبیق پذیری آن میباشد.‌ در این استایل لباس، زمان زیادی صرف پیاده روی، کافه با دوستان، سینما، سالن ورزشی و… میشود. به علاوه استایل ورزشی برای دویدن، دوچرخه سواری، بازیهای تیمی و… کاربرد دارد. در واقع این استایل به یک سبک زندگی فعال اشاره دارد. برش مستقیم، برش ذوزنقه ای یا مجاور غالب میباشد. یعنی استایل به گونه ای ساخته شده است که لباس در طول روز مانع حرکت نشود. در سبک ورزشی میتوانید تقریبا در هر جایی، بجز برای مناسبت های خاص و جلسات کاری مناسب به نظر برسید.

 

 

سبک و استایل وینتیج (Vintage style)

استایل وینتیج (Vintage style)

سبک لباس وینتیج که در قرن نوزدهم پدیدار شد، یک روند مد است که نشان دهنده سبک ها و ترکیبهای دورههای مختلف میباشد. وقتی به معنای مفهومی وینتیج نگاه میکنیم، میتوان کفت که محصولی قدیمی از گذشته است. البته صرفا قدیمی بودن ملاک نیست و لباس برای استایل وینتیج باید متعلق به دوره خاصی باشد، روح آن دوره را منعکس کند یا متعلق به یک طراح خاص در دوره خاصی باشد. به طور خلاصه، صرفا قدیمی و دست دوم بودن به معنای لباس استایل وینتیج نیست.

 

 

 

 

سبک و استایل

استایل لباس بوهمی (bohemian style)

استایل زنان بوهمی از الگوهای قومیتی، لباس های راحت و شیک تشکیل شده است. نام دیگر سبک لباس زنانه بوهمی میتواند سبک لباسهای قومی باشد. این سبک لباس که برای همه افراد بدون توجه به زن و مرد جذاب میباشد، با ساختار پارچه ای و الگوهای خود جلب توجه میکند. از ترکیب های جالب در دسته استایل زنانه بوهمی میتوان به محصولات پوشاکی مانند ژاکت های بوهمی، لباس عروس های بوهمی، حلقه های نامزدی به سبک بوهمی، لباس شب های بوهمی، کیف های بوهمی و دستبندهای بوهمی اشاره کرد.

 

 

 

 

استایل مینیمال (Minimal style)

استایل مینیمال (Minimal style)

خانم هایی که نمی توانند از سبک ساده لباس زنانه چشم پوشی کنند و دوست دارند در عین حال با ظرافت خود شگفتی بیافرینند، میتوانند سبک مینیمال را انتخاب نمایند. نام دیگر سبک مینیمال را میتوان سبک ساده لباس دانست. سبک لباس ساده شباهت زیادی به سبک لباسهای ابتدایی دارد که از اغراق پرهیز میکند. از جمله نکات کلیدی در انتخاب این استایل ، اولا انتخاب صحیح رنگ اعم از خا کستری و زرد و دوما سادگی و ساختار پارچه و برش خوب میباشد.

 

 

 

 

سبک و استایل

استایل خیابانی (street style)

سبک خیابانی، پوشش زنانی است که از انتخاب های یکنواخت در سبک لباس خسته شده اند و دوست ندارند رسمی بپوشند. بطور کلی این سبک، انتخاب بانوانی میباشد که روحیه جوانی دارند و میخواهند تفاوتی در ظرافت خود ایجاد کنند و استایل راحت و آزادی داشته باشند. در واقع این سبک به پوششی اطلاق میشود که در آن زنان میتوانند هویت خود را در محیط و جامعه خود به شکل فردی برجسته کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

مشتریان عزیز

با عضویت در سایت و تکمیل پروفایل در زمان خرید از سایت به ازای هر خرید 1 درصد مبلغ خرید در کیف پول شما شارژ میشود و در خرید های بعدی میتوانید از مبلغ شاژ شده در کیف پول خود استفاده کنید.همچنین بسیاری از تخفیفات دیگر برای اعضای باشگاه مشتریان در نظر گرفته میشود که از طریق پنل کاربری اعلام میگردد.