جستجو
Close this search box.

کدام برند(داخلی یا خارجی )بهتراست؟

برند

همه ما در طول زندگی خود خیلی بااین سوال مواجه میشویم که جنس لباست ایرانی است یا خارجی؟تولید کجاست؟ازکدام برند هست؟و از این قبیل سوال ها .بسیاری ازآدم ها بر این عقیده هستن که جنس های خارجی همیشه کیفیت بهتر وبالاتری نسبت به جنس های تولید داخلی دارند برای همین همیشه توصیه میکنند که از جنس ها خارجی استقاده کنیم .حالا این سوال مطرح است که آیا واقعا پوشاک برند داخلی کیفیت خوبی ندارد؟کدام برند(داخلی یا خارجی)بهتراست؟

کمترکسی پیدامیشود که بتواند به این سوال ها پاسخ درست بدهد زیرا کسی می تواند به این سوال ها پاسخ درست بدهد که هم درتولید داخلی وهم در واردات تجربه داشت باشد به علاوه علم این رشته را هم داشته باشد.

بررسی برندهای خارجی:

لازم به توضیح است که منظورازبرند،نام های تجاری معروف خارجی است وغیربرند به این معنا نیست که نام تجاری خاصی برای خود ندارند.چیزی که مشهود است یک نام های تجاری باتلاش بر روی کیفیت وتبلیغات خود توانسته جای خود را درمیان مردم بازکند.اما موضوع مهمتر این است که نمیتوان گفت چون نام تجاری معروفی است پس حتما بهترهم هست خیلی ازکالاها کیفیت بهتری نسبت به نام های تجاری موجود دارند اما بدلیل نداشتن تبلیغات گسترده ومناسب نتوانسته اند خود را مانند نام های تجاری معروف کنند.

بهتربودن برندها یاغیربرندها میتواند دارای چند آیتم باشد :کیفیت،زیبایی وقیمت از مهمترین آنها است.اگربخواهیم نام های تجاری خارجی درایران راازلحاظ قیمت بررسی کنیم می توانیم بگوییم که نام های تجاری خارجی در ایران قیمت قابل قبولی نسبت به کیفیت خودندارند؛به غیرازتعداد  قابل قبولی که معمولا کالاهای نمایندگی ها ازچین تامین میشود.ازلحاظ کیفیت نام های تجاری معروف نمیتوانند محصولات بی کیفیتی را دربازارعرضه نمایند ،این موضوع باعث میشود که خریداربااطمینان محصول موردنظرخودرا خریداری کند.اما برای محصولاتی که ازنام های تجاری متفرقه هستند نیازبه دقت بیشتری است،چراکه بسیاری ازآنها ازکیفیت خوبی برخوردارنیستند اما برخی دیگرهم دارای کیفیتی مانند ویا حتی بهترازبرندهای معروف هستند.

برند خارجی

بررسی برندهای ایرانی:

نام های تجاری ایرانی ،مانندنام های تجاری خارجی نمیتوانند کالاهای نامرغوب به بازار ارائه کنند.این نوع نام های تجاری به دو دسته تقسیم میشوند:لوکس وغیرلوکس؛برندهای لوکس اوصولا دارای کیفیت وقیمت بالایی هستند درتولیدات برندهای لوکس عمدتا  کیفیت محصول درنظر گرفته میشود.این نوع برندها دارای مشتری های خاص خودشان هستند.

خرید پوشاک ازبرندهای داخلی یاخارجی؟

کالاهای خارجی موجود دربازارها عمدتا به دو دسته تقسیم میشوند دسته اول کالاهایی هستند که به صورت قانونی وارد کشورمیشوند دسته دوم کالاهایی که به صورت قاچاق وارد میشوند .اگر وادات به صورت قانونی باشد،به دلیل تعرفه بالای پوشاک قیمت هایشان نسبت به کیفیتشان بیشتر ازتولیدات داخلی میشود .اما اگر قاچاق یا چمدانی باشند بحثش متفاوت است که البته این دسته هم به دلیل بالابودن هزینه حمل ونقل،قیمت خیلی پایینی ندارد مگر اینکه کیفیتشان هم نسبتا پایین باشد.ازآنجایی که امروزه بازارها به شکل رقابتی درآمده است تولیدی های داخلی نیز کالاهای با کیفیتی میکنند وباقیمت مناسبی آن ها را به بازار عرضه میکنند به همین دلیل میتوان اطمینان بیشتری به کالاهایشان داشت که این اطمینان رانمیتوان به کالاهای خارجی موجود دربازار داشت البته ممکن است بسیاری ازآنها دارای کیفیت وقیمت خوبی هم باشند،اما تشخیص آنها کاردشواری است.

برند ایرانی

ازجمله دلایلی که میتوان گفت تولیدات داخلی بهتراز تولیدات خارجی است به این شرح میباشد:

.کیفیت مناسب تر

.کیفیت قابل اطمینان

.قیمت مناسب تر

.حمایت از تولید داخلی

.کمک به رشد اقتصادی و….

دلیل پرطرفدار بودن نام های تجاری خارجی چیست؟

باتمام این تفاسیر گفته شده پس چرا انقدر کالاهای خارجی پرطرفدارند؟

پر طرفدار بودن نام های تجاری خارجی ، جنبه ی تجمل گرایی دارد. البته در مورد تمامی آنها صدق نمی کند. تعدادی از نام های تجاری کالاهایی تولید می کنند که در جای دیگری نمونه ی آن را نمی توان یافت.

متأسفانه از زمانی که کالاهای وارداتی جلب توجه کردند ، تولید کننده ها روی کالاهایشان نشانی از ایرانی بودن جنس نمی گذارند تا دست فروشنده در خارجی نشان دادن این کالاها باز باشد. تنها راه برای تشخیص ، حرف فروشنده ها و اماکن خرید است.

مکان های زیادی هستند که کالاهای داخلی می فروشند ، مانند نمایندگی های نام های تجاری ایرانی ، فروشگاه های زنجیره ای و بسیاری از فروشگاه هایی که اولویت آنها فروش کالاهای داخلی است. معمولا کالاهای این فروشگاه ها ، از کیفیت بالایی هم برخوردار است

کلام آخر:به جای استقبال ازبرند ها وکالاهای خارجی  از تولیدات داخلی خود حمایت کنیم وفرهنگ استفاده ازتولیدات داخلی را درکشورمان ترویج دهیم تا بتوانیم قدمی برای پیشرفت اقتصاد کشورمان برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

مشتریان عزیز

با عضویت در سایت و تکمیل پروفایل در زمان خرید از سایت به ازای هر خرید 1 درصد مبلغ خرید در کیف پول شما شارژ میشود و در خرید های بعدی میتوانید از مبلغ شاژ شده در کیف پول خود استفاده کنید.همچنین بسیاری از تخفیفات دیگر برای اعضای باشگاه مشتریان در نظر گرفته میشود که از طریق پنل کاربری اعلام میگردد.