کلیه سفارشات بالای 1میلیون تومان بصورت رایگان ارسال میشود.

آشنایی با پوشاک زنانه

پوشاک مانند غذا و سرپناه از ملزومات زندگی انسان است و لباس پوشیدن برای محافظت از سرما یا گرما و همچنین به عنوان پوشش، یکی از نیازهای اساسی او را تشکیل می دهد.اصولا نیاز به لباس پوشیدن به مرور زمان شکل گرفته و زمینه شکل گیری صنعت مد را فراهم آورده است.به علاوه توسعه تکنولوژی و برخی شرایط ها نقش زیادی در تعیین قوانین و سبک لباس پوشیدن دارند. همچنین رابطه نزدیک بین زنان و زیبایی شناسی در صنعت پوشاک به این موضوع دامن می زند که براحتی بتوانید به دنبال هر چیزی که در مورد لباس زنانه هستید برسید. شاید علت اینکه پوشاک زنانه بسیار گسترده و متنوع است نیز همین باشد.از این‌رو آشنایی با پوشاک زنانه می تواند به شما این امکان را بدهد که در بین مدل های پوشاک زنانه به راحتی انواع پوشاک مورد نظر خود را بیابید.
پوشاک زنانه

عموما زنان توجه زیادی به لباس پوشیدن و استایل خود دارند. لباس های تهیه شده برای خانم ها در سبک های مختلف از مدل های اسپرت و کلاسیک تشکیل شده است.پوشاک مانند غذا و سرپناه از ملزومات زندگی انسان است و لباس پوشیدن برای محافظت از سرما یا گرما و همچنین به عنوان پوشش، یکی از نیازهای اساسی او را تشکیل می دهد.اصولا نیاز به لباس پوشیدن به مرور زمان شکل گرفته و زمینه شکل گیری صنعت مد را فراهم آورده است.

به علاوه توسعه تکنولوژی و برخی شرایط ها نقش زیادی در تعیین قوانین و سبک لباس پوشیدن دارند. همچنین رابطه نزدیک بین زنان و زیبایی شناسی در صنعت پوشاک به این موضوع دامن می زند که براحتی بتوانید به دنبال هر چیزی که در مورد لباس زنانه هستید برسید. شاید علت اینکه پوشاک زنانه بسیار گسترده و متنوع است نیز همین باشد.

از این‌رو آشنایی با پوشاک زنانه می تواند به شما این امکان را بدهد که در بین مدل های پوشاک زنانه به راحتی انواع پوشاک مورد نظر خود را بیابید.عموما زنان توجه زیادی به لباس پوشیدن و استایل خود دارند. لباس های تهیه شده برای خانم ها در سبک های مختلف از مدل های اسپرت و کلاسیک تشکیل شده است.

مدل هایی که نشان دهنده سبک منحصر به فرد خانم ها هستند، توسط برندهای مختلف تولید می شوند. برندهایی که بر دنیای مد تسلط دارند، تنوع محصولات خود را گسترده نگه می دارند تا هر زنی سبک خودش را منعکس کند. لذا به لطف این  تنوع پوشاک زنانه، زنان می توانند برای هر جایی اعم از استفاده های روزمره، زندگی تجاری، مناسبت های خاص یا برای ایجاد تیپ و استایل های اسپرت و کلاسیک، برنامه داشته باشند. اصولا لباس باید با توجه به جایی که قرار است استفاده شود انتخاب شود. لباس هایی که با توجه به این موضوع تولید می شوند، این شانس را به استفاده کننده خود می دهند که تیپ و استایل مناسبی ایجاد کنند.

همچنین در حالی که برخی از زنان ظرافت را بالاتر از همه چیز می دانند، برخی از زنان نیز به راحتی خود اهمیت می دهند. از اینرو مدل های برتر معرفی شده در صنعت پوشاک با تلفیق ظرافت و راحتی ارائه می شوند. همچنین پوشاک زنانه از نظر فصلی با یکدیگر متفاوت هستند و در قالب کالکشن های بهار و تابستان و پاییز و زمستان، مدل های مختلفی برای تمام فصول دارند.

لذا در انتخاب پوشاک زنانه باید شرایط فصلی را در نظر گرفت که لازمه اینکار آشنایی با پوشاک زنانه است. در مدل های پوشاک زنانه الگوها و رنگ های متنوعی وجود دارد. رنگ و طرح به طور مستقیم حال و هوای لباس را تغییر می دهد. به همین دلیل مدل های توسعه یافته و جدید بیشتر از گذشته با سلیقه خانم ها طراحی و تولید می گردند.

محصولات پوشاک زنانه کدامند؟

پوشاک زنانه به لحاظ تنوع بسیار غنی تر از پوشاک مردانه هستند و این موضوع شاید بخاطر اهمیت زیادی باشد که زنان به زیبایی و تیپ و استایل خود می دهند. از اینرو تولیدکنندگان و برندهای مختلف، همواره توجه ویژه ای به زنان داشته و در تولید پوشاک متنوع مختص زنان پیشرو بوده اند.

همچنین انواع لباس های زنانه بر اساس ساختار بدن، مکان ها و برخی موقعیت ها به انواع مختلفی اعم از لباس رسمی زنانه، لباس سایز بزرگ زنانه، لباس اسپرت زنانه، لباس تابستانی زنانه، لباس حجاب زنانه و… تقسیم می شوند. لذا هر زنی می تواند لباسی متناسب با اندام و محل استفاده خود انتخاب کند. با اینحال برخی از محصولات پوشاک زنانه بسیار بیشتر از باقی آنها مورد استفاده و توجه قرار می گیرند که ما در جهت آشنایی با پوشاک زنانه به معرفی برخی از آنها می پردازیم که عبارتند از:

کت

کت های زنانه بسیار متنوع و شیک و زیبا هستند. آنها بسته به جنس و مدل خود کاربرد و استفاده‌ های گوناگونی دارند. از آنها می توان برای یک مهمانی رسمی یا حتی جشن عقد و نامزدی و… استفاده کرد. همچنین کت های زنانه به لحاظ  فرم یقه اعم از یقه ایستاده، یقه آرشال، یقه انگلیسی و… و از نظر ساختار طراحی در مدل های کوتاه، بلند، آستین کوتاه یا آستین بلند تولید می گردند. جنس ساخت آنها نیز معمولا از کرپ، مخمل، چرم و پوست، خز طبیعی یا مصنوعی می باشد.

پالتو

پالتوها یکی از محبوب ترین پوشاک زنانه در فصل زمستان هستند. آنها شبیه یک کت بلند هستند که در ۳ سایز و اندازه تا روی زانو، بالای زانو و زیر زانو تولید می گردند. آنها محصولاتی بسیار ایده آل برای زمستان هستند که بر روی لباس پوشیده می شوند و در عین حال که از پارچه های نسبتا ضخیم اعم از پشم و چرم و خز و… تولید می گردند اما ظرافت خود را از دست نداده اند. پالتوها دارای مدل های متنوعی اعم از کلاه دار، اورسایز، مینیمال، عروسکی، تدی بر، کلاسیک و… هستند که براحتی می توانند تیپ و استایل چشمگیری در فصل سرد ایجاد کنند.

مانتو

مانتو در کشورهای دیگر به عنوان یک لباس محافظ در برابر سرما استفاده می شود. در حالی که در ایران و برخی کشورهای اسلامی، علاوه بر آن به عنوان نوعی پوشش حجاب نیز کاربرد دارد. همچنین مانتوها به لحاظ سایز و اندازه ممکن است کوتاه یا بلند باشند و در دسته بندی های مختلفی اعم از مانتو اسپرت، مانتو مجلسی، مانتو رسمی و اداری، شنل، مانتو کتی و… قرار بگیرند. معمولا جنس ساخت مانتوها از پارچه هایی چون حریر، کرب، ژاکارد، فاستونی، نخ، پشم و… می باشد.

جلیقه

جلیقه ها ساختار طراحی متفاوتی از سایر پوشاک زنانه دارند و معمولا از روی لباس در فصل پاییز و زمستان پوشیده می شوند. جلیقه ها می توانند در سایز و اندازه کوتاه یا بلند تا نزدیک زانو و حتی پایین‌تر از آن همچون مدل های جلیقه فوتر باشند. همچنین جلیقه ها را می توان با کت پوشید. وقتی با کت پوشیده می شوند جنبه رسمی پیدا می کنند. به علاوه جلیقه های جین را می توان با تیپ و استایل اسپرت ست کرد. جنس ساخت جلیقه ها نیز از مواد و متریال هایی چون چرم، پشم، پلی استر، خز و… تولید می گردد.

کاپشن

یکی از مطمئن ترین و گرمترین پوشاک زمستانی زنانه، کاپشن ها هستند. آنها معمولا در دو سایز و اندازه کوتاه یا بلند تولید می شوند. کاپشن ها به جهت کاربرد گرمابخشی که دارند معمولا دارای ویژگی های ضد آب بودن یا برخوردار از عایق هایی چون پر، پشم شیشه یا الیاف مصنوعی هستند. جنس ساخت آنها نیز معمولا از الیاف مصنوعی، چرم، خز و… است. اگرچه در گذشته انواع مدل های کاپشن محدود به ورزشی و روزانه بود، امروز اما مدل های دیگری چون کاپشن پارکا، کاپشن پافر و… نیز تولید می شود.

شومیز

شومیزها جزو پوشاک زنانه محبوبی هستند که می توانند به شما در ایجاد تیپ و استایل های مختلف اعم از تیپ و استایل اسپرت تا تیپ و استایل رسمی و مجلسی کمک کنند. در اصل طرح و مدل شومیز از لباس های مردانه جلوباز الهام گرفته  است. بخصوص در مدل های اسپرت آن که شکلی شبیه پیراهن مردانه دارد. همچنین بانوان می توانند از مدل های بلند آن برای تیپ و استایل های پوشیده تر استفاده کنند. به علاوه شومیزها زیر مانتو یا کت، با دامن یا شلوار پوشیده می شوند و جنس ساخت آنها از حریر، کرب، جین، لینن و… است.

تیشرت

هیچ یک از پوشاک زنانه به محبوبیت و پرکاربردی تیشرت ها نیستند. لذا همیشه یک پای ثابت کمد لباس زنان را تشکیل می دهند و با هر تیپ و استایلی هم ست می شوند. آنها پوشاک زنانه خنک و راحتی هستند و عموما طراحی شده اند تا در فصل گرما و تابستان و حتی بهار پوشیده شوند اما با اینحال برخی مدل های آن چون تی شرت های آستین بلند در فصل پاییز و حتی زمستان در زیر کت یا کاپشن و پالتو نیز استفاده می گردند. تیشرت ها معمولا با دو مدل طراحی آستین کوتاه یا آستین بلند با مدل  یقه های گوناگون اعم از یقه گرد، یقه هفت و… تولید می شوند. جنس ساخت تی شرت ها نیز از نخ پنبه، پارچه کشباف، کتان، پلی استر و… می باشد.

هودی

هودی و سویشرت از دیگر محصولات محبوب فصل سرد چون پاییز و زمستان هستند که در بین زنان، بخصوص در میان زنان و دختران جوان از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. فرق هودی با سویشرت در کلاه دار بودن آن است اما ویژگی های مشترک زیادی دارند. هودی معمولا از جنس پارچه های ضخیم نخ و پنبه یا پشم با طراحی جلو به صورت دکمه دار، زیب دار و جلوبسته تولید می گردد. از هودی ها اصولا برای تیپ و استایل های اسپرت استفاده می شود.

بافت

بافت های زنانه یکی از متداول ترین پوشاک زنانه و در عین حال پراستفاده در فصل سرد چون پاییز و زمستان هستند. آنها معمولا از جنس پارچه های ضخیم در قالب ژاکت، پلیور و بلوز تولید می گردند و یکی از بهترین پوشاک زنانه برای تیپ و استایل های پاییزی و زمستانی به حساب می آیند. مهمترین خصوصیت پوشاک زنانه بافت شاید در این موضوع باشد که پارچه آنها به روش بافندگی تولید می شود که بسیار نرم و لطیف است.

شلوار

اگر در گذشته شلوارها یکی از لباس های مردان محسوب می شدند، امروز اما با گسترش دنیای مد، شلوار به یکی از لباس های ضروری و محبوب بانوان بدل گشته است که در غالب تیپ و استایل ها اعم از رسمی و مجلسی یا اسپرت و راحتی و… استفاده می شود. شلوارها دارای تنوع گسترده ای اعم از شلوار جین، راسته، بگی، دم پا گشاد و… هستند. همچنین جنس ساخت انواع شلوار از پارچه های نخی، جین، کتان و… می باشد.

دامن

دامن یکی از پوشاک زنانه کلاسیک محسوب می گردد که همواره به عنوان لباسی خاص زنان تعریف می شود. دامن ها را می توان به لحاظ سایز و اندازه در مدل های تا بالای زانو، زیر زانو، ماکسی، تا مچ پا، میدی قرار داد و به لحاظ نوع دوخت در مدل های فون، ساده، چین دار، پیلی، پلیسه، کلوش و… دوخته می شوند. همچنین جنس ساخت دامن ها نیز بسیار متنوع است و از پارچه هایی چون پشم، نخ، ریون، لی و… تولید می گردند.

شال و روسری

یکی از متداول ترین اکسسوری های بانوان در کشورهای اسلامی، شال و روسری است که می تواند یک تیپ و استایل عادی را به استایلی شیک و جذاب بدل نماید. آنها درهمه فصول پوشیده می شوند منتها در فصل های گرم و تابستان از شال های جنس حریر، ابریشم و نخ و… و برای زمستان و فصل سرد از شال های کاموایی و پشمی و… استفاده می شود. معمولا شال و روسری در انواع رنگ ها و با طرح و نقش های مختلف تولید می گردند .

قیمت پوشاک زنانه چگونه تعیین می شود؟

قیمت پوشاک زنانه بسته به برند، پارچه، سایز بدن و کیفیت دوخت آن متفاوت است. در واقع جنس پارچه ساخت آن در کنار طراحی و کیفیت دوخت پوشاک زنانه به عنوان مهمترین عوامل تعیین قیمت پوشاک زنانه شناخته می شوند. اصولا برندهای لباس زنانه، تنوع قیمتی خود را کاملا گسترده نگه می دارند تا برای هر بودجه ای قدرت خرید ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.